İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 222 Koyun Dağıtıldı
Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 222 Koyun Dağıtıldı
Nazım Eken Atandı
Nazım Eken Atandı
Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 18:15 Bu haber 6624 kez okundu
 
20 Eser Görücüye Çıktı
20 Eser Görücüye Çıktı
EĞİTİM Haberi
20 Eser Görücüye Çıktı

Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 20 Tubitak Eseri sergilendi.Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Elmas yaptığı konuşmada;Okulumuz tarafından 3. sünü gerçekleştireceğimiz  4006 TÜBİTAK  bilim fuarının açılışına hoş geldiniz .

İlçemiz Okulların da 4006 TÜBİTAK bilim projelerinin ilk müracaat aşamasından, açılış sürecine kadar, zaman gözetmeksizin, bizleri  projelere teşvik eden, takip eden ve destek veren başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih BURĞUT bey'e Şube Müdürlerimiz, Hüseyin KADİM  bey'e Turgut ÖNGE Bey'e  teşekkürü bir borç biliriz.

-  Bu yıl 3. defa Tübitak  bilim fuarı gerçekleştirmenin mutluluğu ve gururu  içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

 Bilim fuarları, genç beyinlerin, bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar.

Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. .

•4006 Tübitak, Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesini sağlar.
• Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi sağlar.
• Farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması sağlar.
• Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması sağlar.
• Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak, bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması hedeflenmiştir.
• Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması bilim fuarlarının amaçlarındandır.

Bu amaçlar doğrultusunda açılışını yapacağımız fuarımızda toplam  20 projeyi  38 öğrencimiz  13 danışman öğretmenin nezaretinde, özverili çalışmalarını ortaya koymuşlardır.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni eder katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 20, Eser, Görücüye, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı