İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ömer Tan İyi Parti Gülnar Belediye Başkan A.Adayı
Ömer Tan İyi Parti Gülnar Belediye Başkan A.Adayı
Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı
Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ak Parti İlçe Başkanı
Ak Parti İlçe Başkanı
Refik Ulusoy
Refik Ulusoy
Haber Detayı
19 Mayıs 2013 - Pazar 00:00 Bu haber 3347 kez okundu
 
19 Mayıs 'ta
- Haberi
19 Mayıs 'ta

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bütün yurtta olduğu gibi Gülnar’da da coşkuyla kutlandı. Pazar günü saat:9’da Atatürk Anıtına yapılan çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra ilçede gençlik yürüyüşü yapıldı. Ardından program Gülnar Anadolu Lisesi’nde devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Levent Aydoğmuş tarafından yapıldı. Aydoğmuş konuşmasında; “Bugün, kurtuluş mücadelemizin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bu günde hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bizler burada 19 Mayıs’ın yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz. 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık ateşimizi yakan Atatürk, kurtuluş savaşını ona inanan milletiyle birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlere armağan etmiştir.

Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan sizler; sevgi barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek birlik içerisinde geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü hale getireceksiniz” dedi. Konuşmanın ardından tekvando gösterisi, halk oyunları, bisiklet yarışı, cirit atma, halat çekme oyunları gösterildi.

Programın sonunda katılımcılara pilav ikramı ile son buldu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: 19 Mayıs 'ta
Yorumlar
Haber Yazılımı