İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sarıtaş'tan Açıklama
Sarıtaş'tan Açıklama
Gülnar'a Kar Yağdı Çocuklar Mutlu
Gülnar'a Kar Yağdı Çocuklar Mutlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Fadime & Zeki Özgür Çifti Kına Merasimini Gerçekleştirdi
Fadime & Zeki Özgür Çifti Kına Merasimini Gerçekleştirdi
Hayırseverden Destek
Hayırseverden Destek
Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 09:47 Bu haber 2130 kez okundu
 
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü
DİĞER Haberi
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında saat 20.10’da Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat,Cumhuriyet Savcısı Tugay Çatlı,Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar,Kurum Müdürleri ve  vatandaşlar katıldı.

Program Çarşı merkezinde yürüyüşle başladı.Merkez Cami İmam Hatibi Süleyman Kurşu tarafından kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.İlçe Müftü vekili Vaiz Fettah Odabaşı tarafından dua yapıldı.

İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat yaptığı konuşmada;Öncellikle sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bilindiği gibi, 15 Temmuz 2016 tarihinde Milletimizin iradesine, demokrasimize ve demokratik yaşamımıza yönelik Fethullahçı terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız sokaklara, meydanlara inerek, namluların, tankların, uçakların karşısına dikilerek bu talihsiz ve menfur girişimi akamete uğratmıştır.

Şüphesiz ki Milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı her türlü takdirin üzerindedir. Aziz Milletimiz bu duyarlılığıyla saygınlığına ve büyüklüğüne yaraşır biçimde hareket ederek tarihimizin gurur dolu en önemli sayfalarına bir yenisini daha eklemiştir.

Bugün buraya Milletimizin bu demokrasi zaferini kutlamak; kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha yâd etmek ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bu coğrafyada var olabilmenin, güçlü ve müreffeh olabilmenin temel şartı; birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır.

Gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin Şahadetleri; Türk Milleti’nin istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda şartlar ne olursa olsun neleri başarabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. O gece adeta ölümü göze alarak sokakları, meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız içinden şehitlik ve gazilik şerefine layık olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır.

Türk Milleti bin yıl önce Malazgirt’te hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa, 15 Temmuz’da da aynı duygularla darbecilerin karşısına dikilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal Harbi’ni başlatmasını ve zafere ulaştırmasını sağlayan inancın bir benzeri, 15 Temmuz’da Türkiye’nin tüm şehirlerinde adeta kol gezmiştir.15 Temmuz Direnişi, dostlarımıza bu ülkenin sadece siyasi, ekonomik, diplomatik saldırılara değil, aynı zamanda askeri sabotajlara karşı da güçlü olduğunu, yıkılmayacağını göstermiştir.

Aynı gece Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız ise ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyanmışlardır.

Hepimize bu acıları yaşatan ihanetlerin, bir daha yaşanmaması için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumlulukların ağır olduğunu ve büyük özveri gerektirdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Yine hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu coğrafyada var olabilmenin, güçlü ve müreffeh olabilmenin temel şartı; birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken; bizlere, bağımsızlığımızı ve çağdaş medeniyetin tüm imkânlarından yararlanmamızı sağlayan Ulu Önder Atatürk’ü ve O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Şehitleri, Anma, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı